DOLAR 32,8386 0.2%
EURO 35,2190 0.35%
ALTIN 2.443,45-0,58
BITCOIN 2161828-0,75%
Hatay
17°

AÇIK

RAMAZAN BAYRAMI TEDBİRLERİ ALINDI

RAMAZAN BAYRAMI TEDBİRLERİ ALINDI

ABONE OL
8 Nisan 2024 12:10
RAMAZAN BAYRAMI TEDBİRLERİ ALINDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay Valiliği, vatandaşların bayramı huzur ve güven içerisinde geçirmeleri, kamu hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesi bakımından tedbirlerin alındığını açıkladı.

Valilik güvenlik, ulaşım, sağlık, afet, sel baskını vb. Olağanüstü durumlara hazırlık gibi konu başlıklarını ayrıntılarıyla açıkladı. Hatay Valiliği konu başlıklarını ayrıntılarıyla şöyle açıkladı:

GÜVENLİK

1-İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı, sorumluluk bölgelerinde umuma açık eğlence ve istirahat yerlerinde denetime ağırlık verecek, devriye hizmetlerini artıracak, trafik kontrollerini mevcut genelgeler doğrultusunda sürdüreceklerdir.

2-6136 Sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkındaki Kanunun ilgili maddelerine istinaden, bayram süresince silah atılmasına müsaade edilmemesi, Kanun hükümlerine aykırı hareket edenlerin takip edilerek adli ve idari tahkikat yapılması sağlanacaktır.

3-Bayram öncesi ve süresince alışveriş merkezleri, çarşı ve pazarlarda terör, hırsızlık ve kapkaç gibi olaylara karşı gerekli tedbirler alınacaktır.

ALTYAPI

1-Belediye başkanlıkları, iş yeri denetim faaliyetlerine ağırlık verecek, yangın, kanalizasyon ve su arızalarına karşı mevcut planlarını gözden geçirerek nöbetçi ekipler takviye edilecek, olası durumlara karşı hazırlıklı olacaklardır. Halkın istek ve şikâyetlerini bildirecekleri telefon numaraları yazılı ve görsel medya aracılığı ile vatandaşlarımıza duyurulacaktır.

2-Herhangi bir elektrik kesintisi yaşanmaması için Toroslar EDAŞ İl Müdürlüğü tarafından gerekli tüm tedbirlerin alınarak eksiklik varsa derhal giderilmesi ve arızaya anında müdahale edilebilmesi için bağlı birimlerindeki personel sayısının takviye edilmesi sağlanacaktır.

3-Haberleşmenin sağlıklı bir şekilde sağlanabilmesi için TELEKOM İl Müdürlüğü tarafından gerekli tüm tedbirler alınacaktır.

4-HATSU Genel Müdürlüğü içme suyu ve kanalizasyon hizmetlerinin aksamaması ve muhtemel arızalara müdahale için yeterli ekip görevlendirecektir.

ULAŞIM

1-İl genelinde trafiğin aksamadan yürütülmesi için Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığınca gerekli önlemler alınacaktır. İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Antakya İlçesi başta olmak üzere bayram öncesi, bayram süresi ve sonrasında yollarda trafik ekipleri bulundurulacak, otoyol ve 817-03, 825-07 ve 825-08 devlet karayollarında gerekli trafik ve güvenlik tedbirleri alınacaktır. 2-Karayolları 53. Şube Şefliği ile Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı, olumsuz hava koşullarına karşı hazırlıklı olacak, sorumluluk alanlarındaki yolların trafiğe açık tutulması için gerekli çalışmaları yapacak ve acil müdahale ekipleri oluşturulacaktır.

SAĞLIK

1-İl Sağlık Müdürlüğü acil servis hizmetlerine önem vermek suretiyle, nöbet hizmetlerinin aksamaması için gerekli tedbirleri alacaktır. Hastane ve diğer sağlık birimlerinde hizmetlerin kesintisiz yürütülmesi için personel planlaması yapılacaktır.

2-112 Acil Servis hizmeti aksatılmadan yürütülecektir.

3-Nöbetçi eczanelerin belirlenerek ilan edilmesi sağlanacaktır.

AFET, SEL BASKINI VB. OLAĞANÜSTÜ DURUMLARA HAZIRLIK

1-İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce sel baskını gibi olağanüstü durumlara müdahale etmek için yeterli sayıda ekip hazır tutulacaktır.

2-Hatay Büyükşehir Belediyesi, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğünce olaylara müdahale için yeterli sayıda ekip ve kuvvet hazır bulunduracaktır.

DENETİM

1-İlimizde faaliyet gösteren lokanta, pastane ve fırın gibi gıda maddeleri üreten bütün işyerleri Tarım ve Orman Müdürlüğü ve belediye zabıta ekiplerince etkin bir şekilde denetlenecektir.

2-Bayram öncesi vatandaşlarımızın alışverişlerini güven ve huzur ortamı içerisinde yapmaları açısından güvenlik güçleri ve belediye zabıtaları denetimlerini sıklaştıracaklardır.

İlçe Kaymakamlıkları da belirtilen hususlarla ilgili olarak benzer tedbirleri alacak ve uygulayacaklardır” denildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.