DOLAR 32,8519 0.23%
EURO 35,2613 0.47%
ALTIN 2.449,95-0,31
BITCOIN 2174316-0,14%
Hatay
23°

AÇIK

ZİNDEZİHİN.COM HATAYLILARA PSİKO-SOSYAL DESTEK VERECEK

ZİNDEZİHİN.COM HATAYLILARA PSİKO-SOSYAL DESTEK VERECEK

ABONE OL
17 Ocak 2024 11:54
ZİNDEZİHİN.COM HATAYLILARA PSİKO-SOSYAL DESTEK VERECEK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Zindezihin.com Kurucusu Yunus Emre Tufan, depremzede vatandaşlara destekte bulunmak adına zindezihin.com projesini başlattığını açıkladı.

İyiinsanlar derneği çatısı altında başlanan proje kapsamında toplumsal iyileşme sürecine katkıda bulunulması amaçlanıyor. Online seanslarla büyük kolaylık sağlandığını kaydeden Tufan sitemize yaptığı açıklamada; “ZindeZihin Projesi olarak, depremin ardından başladığımız bu anlamlı yolculukta, toplumun her bireyine psikososyal destek sunarak ve depremden etkilenen vatandaşlarımıza yönelik diyetisyen hizmetleriyle umut aşılamayı misyon ediniyoruz. İlk 7 aydaki Hatay saha alanında fiziksel desteklerin ötesine geçerek, o dönemde depremden etkilenen vatandaşlarımızın yaşadığı zorlukları sadece yaraları sarmakla sınırlı olmadığını anladık. İyiinsanlar derneği çatısı altında başladığımız Bu projede, uzun vadeli psikososyal destek ihtiyacının farkına vararak, 7. ayın başında bağımsız bir girişim olarak devam etmeye karar verdik. Sosyal İyileştirme Merkezimiz ile kurduğumuz iş birliği, depremden etkilenen vatandaşlarımızın psikososyal ihtiyaçlarına odaklanarak, toplumun ruh sağlığını güçlendirmeyi amaçlıyor. Bu çabalarımızla, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız ve toplum olarak birlikte güçlü olduğumuzu hissettirerek, toplumsal iyileşme sürecine önemli katkılarda bulunmayı hedefliyoruz.

PROJEMİZİ GENİŞ KİTLELERE DUYURMAYI HEDEFLİYORUZ

ZindeZihin Projesi, depremden etkilenen vatandaşlarımıza destek amacıyla 10 Kasım 2023 tarihinde faaliyete geçti. Web sitemiz üzerinden yapılan başvuru sonrası, gönüllü psikolog ve diyetisyenler tarafından sağlanan destek hizmetlerine tamamen ücretsiz şekilde erişim imkânı sunuyoruz. Danışman olarak başvuran vatandaşlarımız, uzmanlarımızla online seans için ilk adımı atıyor. Ardından, kendilerine uygun saat ve tarih belirlenerek uzman atamaları gerçekleştirilip, süreç seanslarla devam ediyor. Bu şekilde, depremden etkilenen vatandaşlarımıza umut ışığı oluşturmayı hedefliyoruz. ZindeZihin Projesi, depremin etkilerini sadece fiziksel değil, aynı zamanda psikososyal boyutta da ele alarak, etkin bir şekilde var olmayı ve projemizi geniş kitlelere duyurmayı hedefliyoruz. Hedefimiz deprem sahası olarak belirlenmiş tüm deprem bölgelerine hizmet sunmaktır. Bu projemiz kapsamında, sahayı tanıyan bir ekip olarak çeşitli projelerle beraber yüz yüze desteklerimizi de sürdürmek istiyoruz. Böylece, bireylerle doğrudan etkileşimde bulunarak ihtiyaçları daha yakından anlayarak çözümler üretmeyi amaçlıyoruz. Bu süreçte, toplumla birebir iletişim kurarak ihtiyaçları doğru bir şekilde belirlemek ve projemizi daha kapsamlı bir şekilde yaygınlaştırmak, ZindeZihin Projesi’nin etki alanını genişletmemize olanak sağlayacaktır. Toplumsal dayanışma ve yardımlaşma ruhuyla, deprem sonrası toplumun iyileşme sürecine katkı sağlamak için çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.